تور استانبول دانلود فایل تور

خدمات تور:3 شب و 4 روز، بلیط رفت و برگشت، ترانسفر فرودگاهی، اقامت هتل با صبحانه، تورلیدر فارسی زبان، گشت شهری با ناهار،بیمه مسافرتی.
----------------------------------------------------------------------------------
استانبول یا قسطنطنیه بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را ازیکدیگر جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.
اسامی تاریخی استانبول:: بیزانتیوم، آگوستا آنتونینا، رم جدید، کنستانتینوپل، استیمبول، اسلامبول.
* استراحت و تفریح::بیشتر مکان‌های عمومی برای شنا کردن در شهر در باکرکوی (Bakırköy)، کوچوک چکمجه (Küçükçekmece) سارییر (sarıyer) و تنگه بوسفروس (Boğaz) می‌باشند. در بیرون شهر جزایر پرنس (Prens Adaları) دریای مرمر، سیلیوری (Silivri) و توزلا (Tuzla) مانند کیلیوس و شیله (Şile)در دریای سیاه وجود دارد. جزایر پرنس (Prens Adaları) گروهی از جزایر دریای مرمر، جنوب کارتال (Kartal) و پندیک (Pendik) هستند. کاج و سبک نئوکلاسیک کاج سنگی (چوبی) و هنر عصر جدید روش عمارت‌های بزرگ تابستانی عصر عثمانی از قرن‌های نوزدهم و بیستم، کالسکه‌های اسبی (وسایل نقلیه موتوری مجاز نبودند) و رستوران‌های ماهی یک هدف عمومی را تشکیل می‌دهند. آن‌ها می‌توانند توسط معبر قایق‌ها و معبرهای پر سرعت دنیز اوتوبوسو از امینونو و کارتال برسند. ۹ جزیره، در ۴ منطقه قرار گرفته‌است. سیله یک منطقه و پناهگاه ساحلی ساخته شده و مشهور ترکیه در دریای سیاه، در ۵۰ کیلومتری استانبول است. کیلیوس یک پناهگاه ساحلی آرام است که از درب شمالی اروپایی بوسفروس در دریای سیاه دور نیست. محل خوبی برای شنا کردن است و در سال‌های گذشته در میان ساکنین استانبول به عنوان مکانی برای گردش عمومی بوده‌است. کیلیوس یک پارک ساحلی همراه با رستوران‌ها (ماهی) می‌باشد. مجله «نیوزویک» اخیراً استانبول را شهر متصل کننده اروپا نامیده‌است. بعد از چند دهه از سعی در رسیدن شرقی، افتخارات استانبول در کشف مجدد از یک شناخت مدرن و جدید بود، قسمت اروپایی آن از سردترین شهرها در دنیا بوده‌است. زیبایی‌های زیادی وجود دارد، هنوزه شهر هوای ابری همراه با بازارها، کلیساهای روم شرقی و عمارات عثمانی را دارا می‌باشد.

*تعدادی از جاذبه‌های گردشگری استانبول:
- موزه ایاصوفیا
- مسجد سلطان احمد
- برج دختر
- مینیا تورک
- تنگه بسفر
- روملی حصار
- یدی کوله (هفت برج)
- برج گالاتا
- کاخ توپکاپی
- کاخ بیلر بی
- کاخ چراغان
- کاخ دلمه‌باغچه
- تپه‌های چاملیجا (بام استانبول)
- جزیره بیوک آدا (یا پرنسس)
- موزه هنرهای اسلامی ترکیه
- موزه باستان‌شناسی
- موزه فرش ترکیه
- بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی)
- میسیر چارشیسی (بازار ادویه)
- موزه موزاییک واقع در بازار پشت ایاصوفیه
موزه قالی واقع در مسجد سلطان احمد

همین الان

تور خودتو بساز